Digitální detox: Cesta k vědomému používání digitálních médií
Digitální média se stala nedílnou součástí našeho života. Téměř každý cestuje každý den na online fórech, ať už na sociálních sítích nebo na zpravodajských webech a textových zástrčkách, každý je vždy online a přístupný. Textová zpráva je zapsána a odeslána během několika sekund, odpověď přichází okamžitě. Komunikace nebyla nikdy jednodušší než dnes. Ale to, co má zásadní výhodu a velký přínos v dnešním světě, může mít také svou temnou stránku. Vzhledem k trvalému toku informací může rychle dojít k digitální povodni, což může mít negativní dopad na psychiku. V tomto článku je informován o tom, co dělá hojnost médií s naším zdravím a jak snížit spotřebu a její digitální využití více informuje.
Digitální záplavy a co s námi dělá
Dnešní generace již rostou s nadměrnou spotřebou médií a již neznají každodenní život bez technologických zařízení. Dokonce i v batole již můžete smartphone zvládnout lépe než někteří dospělí ze starší generace. To má výhodu, zejména v dnešním světě, protože již děti a mladí dospělí S moderní technologií jsou známé a jak to můžete využít ve svém osobním a profesionálním každodenním životě. Ale existuje jedna nevýhoda: často se nenaučili adekvátně manipulace s těmito médii, protože to byla první generace, která vyrostla s tímto množstvím technologie. Mnoho mladých lidí a mladých dospělých uvádí, že se cítí ohromeni a zdůrazněni hojností sociálních médií a hromadou a zvláštním obsahem zpráv. Mladí lidé si stěžují na fyzické poruchy, jako je bolest vzadu a krku, na psychosociální problémy. Vysoká spotřeba médií je velmi časná, takže ji lze snadno zanedbat školními úkoly a méně sociálních kontaktů.
Čas obrazovky
Podle současných studií je průměrná doba obrazovky mladých lidí často mezi šesti a osmi hodinami. Intenzivní využití se v posledních letech zvýšilo.
Během pandemie Corona se používání médií silně zvýšilo. Dlouhá a pro mnoho osamělých fází izolace přiměly online platformy k použití, a tak vyzvaly lidi, aby umístili většinu času, který již nemohli utratit venku nebo s ostatními, na online fórech a aplikacích. Obzvláště populární se staly platformy jako Tiktok a Netflix. V uzamčení byly školy uzavřeny, což znamená, že mladí lidé trávili stále více času doma a jejichž zaměření se stále více zaměřilo na digitální svět.
Ale nejen mladá generace je ovlivněna nadměrnou spotřebou médií. Generace, které již vyrostly a již dlouho byly v pracovním životě, se každý den týkají více technických zařízení. Ať už je to smartphone, jako hlavní zařízení pro komunikaci, tablet pro kontrolu novin a zpráv nebo pracovního notebooku s druhou obrazovkou. Naše oči jsou nejen soukromě, ale také při práci na obrazovkách. Hlavní komunikace probíhá prostřednictvím WhatsApp, týmů a e -mailů.
Používání médií jako relaxace po práci
I když byli lidé k dispozici celý den a věnovali svou pozornost technickým zařízením, tráví také svůj čas v médiích mimo pracovní dobu. Protože to představuje formu relaxace a zábavy pro mnoho lidí. Kromě fyzických příznaků v krku a zad může to také vést k bolesti hlavy a pocitu vyčerpání a podpoře poruch spánku. Pro některé může výrazná spotřeba médií nabídnout mnoho výhod, ale může také generovat určitý tlak, například prostřednictvím neustálých oznámení a pocitu, že bude vždy muset být přístupný.
Cesta k digitální detoxikaci
Nyní je čas podniknout konkrétní kroky k implementaci úspěšného mediálního detox. Velmi důležité zde: Snížení digitálního vlivu, aniž by se zcela vyhnulo výhodám moderních technologií.
Krok 1: Vytvořte vědomí
Než detoxikace začne, je důležité objasnit, proč chcete tento detox.
- Co mi vadí o mé spotřebě?
- Jak stresovaný se cítím spotřebou médií a neustálým dostupným?
- Mám pocit udržování příliš málo sociálních kontaktů prostřednictvím své spotřeby médií?
- Chci více strukturovat svůj každodenní život a své zvyky?
Napište důvody a vidíte je jako motivaci ke změně návyků.
Krok 2: Analyzujte životnost
Pokud dospějete k závěru, že chcete změnit své digitální návyky, je důležité získat přehled o chování digitálního využití. Chcete -li to provést, musíte jít do nastavení zařízení a zavolat čas na obrazovku. Získáte tedy přehled o tom, které aplikace používáte nejvíce během dne. Většina zařízení nabízí podrobné vyhodnocení vašeho digitálního použití. Například můžete vidět, jakou denní dobu a jak dlouho trávíte speciální aplikaci.
Krok 3: Cíl
Poté, co jste analyzovali své digitální chování, musíte stanovit jasné a realistické cíle. Přemýšlejte o tom, kolik času vědomě strávíte za svůj smartphone, notebook nebo tablet. Existují různé způsoby, jak naplánovat vaši spotřebu:
- Určete čas, ze které již nemůžete používat digitální média. Takže se ujistíte, že od této doby můžete provádět pouze aktivity „offline“.
- Můžete také nastavit hodinový limit. Tato funkce je k dispozici ve většině technických zařízení. Můžete například sedět na určité aplikaci jedné hodiny. Když je toto pracovní zátěž využíváno, použijete jej pouze další den. Touto metodou snížíte svou spotřebu, ale nejste povinni, kdy nebo do doby, kdy můžete konzumovat.
- Poslední metodou, která efektivně omezuje vaši spotřebu médií, je vložit den bez média. Například neděle by se zde nabídla, protože šance na chybějící něco velmi důležitého není tak velká. Výhodou je, že je zcela stresový a nedosažitelný po celý den a používání na plný úvazek pro jiné věci.
Vyzkoušejte tyto různé možnosti a najděte pro vás ten správný. Pravděpodobně trvá nějakou dobu, než si na tuto změnu zvyknete. Udělejte si několik minut na konci každého týdne, abyste přemýšleli o svých nových návycích a možná něco přizpůsobili. Co fungovalo dobře a co jiného by se dalo změnit?
Každý začátek je obtížný
Na začátku může být pro vás trochu obtížnější držet se vašich nově stanovených cílů a vědomě vědomě vědomě vědomě uvědomit média. Zde je několik tipů, které vám mohou usnadnit změnu.
Najděte alternativy, které vás baví a že můžete dělat offline:
- Hnutí: Fyzické aktivity jsou obzvláště dobré na kontrastu k sezení před technickými zařízeními. Například byste mohli vykonávat určitý sport nebo absolvovat pravidelné procházky a cyklostezky v přírodě. Outdoorové aktivity mohou být příjemnou změnou z digitálních médií. Není to neobvyklé pro drobná zranění, která se vyskytují ve sportovních činnostech. Proto je vhodné vytvořit správné vybavení první pomoci, například Holthaus Medical Active Bandage Bag mít po ruce.
- tvořivost: Kreslení, psaní nebo fotografie na nás může mít také relaxační účinek.
- Wellness: Místo toho, abyste seděli před mobilním telefonem nebo televizí večer po práci, můžete konkrétně udělat něco jiného k odpočinku. Dobrými alternativami jsou také teplá lázeň, čaj a cílená dýchací cvičení nebo zprostředkování. Zkuste to s použitím vůní. Několik kapek Dr. Pohár vůně Může pomoci relaxovat a snížit mysl a tělo a snížit stres dne.
Způsob, jak vědoměji používat digitální média
V našem moderním světě již nelze digitální zařízení zvažovat z našeho profesionálního a soukromého každodenního života. Představuje praktický nástroj pro rychlejší úlohy nebo pro globální síť. Tato trvalá konektivita však také přináší nevýhody. Otázka zní: Co s tím můžete udělat? Digitální detox neznamená, že se zcela vyhýbá výhodám technologie, ale využívá ji konkrétněji a vědoměji. Prostřednictvím věcí, které byly předány v tomto článku, byste měli být nyní snazší Z digitálního světa Může se vypnout a věnovat vám více věcí, které jsou mimo online platformy. Protože s vědomým přínosem digitálních technologií můžeme získat více času na základní věci v životě.